Jest to pełny podstawowy kurs nurkowy dla początkujących, uprawniający do samodzielnego partnerskiego bez dekompresyjnego nurkowania na wodach otwartych do głębokosci 18 metrów. W trakcie tego szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę na temat nurkowania i uzyskasz umiejętności, które pozwolą Ci, po otrzymaniu licencji, na samodzielne planowanie i wykonywanie nurkowań z partnerem. Minimalny wiek po którym możemy rozpocząć kurs to 10-11 lat (OWD Junior). Szkolenie w Stacji Nurkowej składa się  z pięciu sesji teoretycznych (wykłady + prelekcje filmowe PADI Open Water Diver ), minimum pięciu spotkań basenowych, oraz co najmniej czterech pełnych nurkowań na wodach otwartych. Podczas kursu zapoznasz się z zasadami bezpiecznego nurkowania raz uzyskasz praktyczną wiedzę na temat obsługi i konserwacji  ekwipunku płetwonurka.

Wymagane przez federacje nurkową PADI materiały szkoleniowe:
•    PADI Open Water Diver – podręcznik kursanta
•    Instrukcja użytkownika do tabel RDP oraz tabele RDP
•    Log-book -książka z rejestrem nurkowym.
•    Wypełniona dokumentacja zgodna ze standardami PADI
•    Dodatkowo badania lekarskie

Cena:

  • Kurs 900 zł + koszty opłat certyfikatu i materiałów.

W cenie kursu: kompletny sprzęt nurkowy : jacket, butla z powietrzem, pas balastowy z balastem, automat oddechowy,manometr, oprzyrządowanie lekkie.
Zalecane jest posiadanie własnego ABC – maski, fajki, płetw oraz ze względów higienicznych skafandra. W przypadku nie posiadania powyższego sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia go lub zakupu. Ceny biletów na komercyjne bazy nurkowe i na basen nie są wliczone w cenę kursów.

Po  ukończonym kursie adept otrzymuje międzynarodowy certyfikat PADI Open Water Diver. Dokument ten uprawnia do nurkowania na całym świecie do maksymalnej głębokości  18 m z partnerem, który posiada co najmniej taki sam stopień wyszkolenia. Kurs OWD daje także możliwość przystąpienia do kursu na stopień średni – PADI  Advanced Open Water Diver,  a także zdobycia wielu specjalizacji nurkowych.